Wózek

Suma częściowa: €0.00
Całkowity: €0.00
Szukaj po numerze
Marka/Model

Tania wymiana skraplacza klimatyzacji (kondensora)

Kondensor jest ważnym elementem całego układu klimatyzacji, w którym poszczególne elementy ściśle ze sobą współpracują. Jeśli skraplacz ulegnie uszkodzeniu, lub po prostu się zużyje, należy go wymienić. Koszta wymiany kondensora są niestety bardzo wysokie. My jednak, możemy zaoferować Ci rozwiązanie alternatywne.

Wiele zaoszczędzisz przy wymianie uszkodzonego kondensora, jeśli zastąpisz go używanym skraplaczem klimatyzacji. Chętnie wyjaśnimy Ci, w jaki sposób możesz nabyć używany kondensor klimatyzacji o dobrej jakości i udzielimy wskazówek potrzebnych do jego montażu.

Co to jest skraplacz klimatyzacji (kondensor)

Układ klimatyzacji w Twoim samochodzie składa się z wielu elementów ścisłe ze sobą współpracujących. Są to oprócz skraplacza: sprężarka, zawór rozprężny, parownik, osuszacz.

Kondensor jest częścią o płaskim kształcie, zbudowaną z żeberek i kanalików. Służy on do skraplania pary wodnej i innych gazów. Para w skraplaczu jest chłodzona za pomocą przepływu powietrza i ewentualnie wentylatora klimatyzacji.

Następnie już w stanie ciekłym są one przepompowywane do osuszacza klimatyzacji. Prawidłowo działający skraplacz klimatyzacji spełnia w układzie bardzo ważną rolę, a mianowicie zapewnia, że czynnik gazu o temperaturze 65 stopni, który w formie gazu wychodzi z kompresora, zostaje natychmiast schłodzony.

Jak stwierdzić uszkodzenie kondensora?

Ze względu na to, że skraplacz klimatyzacji umieszczony jest w przedniej części pojazdu, narażony on jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia zewnętrzne, takie jak brud, kurz, nalot z kamienia i.t.p.. Powoduje to zatkanie kondensora, a w konsekwencji jego uszkodzenie.

Jeśli zaraz po uruchomieniu klimatyzacji następuje spadek ciśnienia w całym układzie, wskazuje to często na uszkodzenie skraplacza. W tym wypadku, wysokie ciśnienie powoduje, że kondensor zaczyna przeciekać.

Jeśli kondensor ulegnie uszkodzeniu, cały układ klimatyzacji przestaje działać. Jest to sytuacja nie tylko niekomfortowa, lecz również, ze względu na prawie natychmiastowe zaparowanie szyb, zagrażająca bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Z tego powodu należy go jak najszybciej wymienić!

Zakup używanego skraplacza klimatyzacji

Obecnie filtr odpowiedzialny za usuwanie wilgoci i zanieczyszczeń z układu, jest często zintegrowany ze skraplaczem klimatyzacji. Ważne jest, aby skontrolować, czy Twój kondensor jest zintegrowany z filtrem, czy też występuje w układzie oddzielnie.

Nie chcesz ponieść wysokich kosztów związanych z zakupem nowego skraplacza? Idealnym dla Ciebie rozwiązaniem, będzie więc zakup używanego kondensora klimatyzacji. Nasza nowoczesna firma, jaką jest auto-złom "De Boer Auto Onderdelen", codziennie otrzymuje samochody przeznaczone do kasacji, z których dokonujemy demontażu tylko w dobrym stanie technicznym części.

Otrzymujemy zróżnicowane marki aut, a po ich demontażu pozyskane części są wprowadzane do naszej bazy danych. Na naszej stronie internetowej, znajdziesz aktualne informacje na temat samochodów przeznaczonych do kasacji. Możesz je wyszukać po marce lub po numerach rejestracyjnych samochodu.

Samochody przeznaczone do zezłomowania są oczywiście , jeszcze przed ich demontażem , wyrejestrowywane według aktualnie obowiazujących przepisów prawnych.

Aby nasz asortyment był jak najbardziej kompletny, zajmujemy się również skupem części nowych, praktycznie na terenie całego świata. Miedzy innymi skraplaczy klimatyzacji, które możemy Ci zaoferować w bardzo atrakcyjnych cenach.

Więcej informacji?

Potrzebujesz pomocy przy zakupie skraplacza klimatyzacji? Zapraszamy więc do naszego auto-szrotu w Stadskanaal (prowincja Groningen). Nasi doświadczeni monterzy chętnie Ci pomogą!

Zdecydowałeś się na wymianę skraplacza klimatyzacji i zainteresowała Cię nasza oferta? Odwiedź nas osobiście lub skontaktuj się z nami telefonicznie, drogą e-mailową albo przez media społecznościowe. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wszystkie dane kontaktowe oraz godziny otwarcia.