Wózek

Suma częściowa: €0.00
Całkowity: €0.00
Szukaj po numerze
Marka/Model

Wymiana filtra cząstek stałych

Dla współczesnego samochodu z silnikiem Diesla, dobrze działający filtr cząstek stałych jest elementem niezbędnym. Filtr ten ma długi okres eksploatacji, jednak z czasem ulega zatkaniu lub po prostu nie spełnia już swojej roli. Jeżeli wyczyszczenie filtra nie rozwiąże problemu, należy go wymienić. Na szczęście u nas nie poniesiesz z tego powodu wysokich kosztów.

Działanie filtra cząstek stałych

Filtr cząstek stałych oczyszcza gazy spalinowe z cząstek sadzy i popiołu, co ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i środowiska. Starsze samochody z silnikiem Diesla nie zawsze posiadają filtr cząstek stałych. Zaostrzające się z każdym rokiem przepisy dotyczące ochrony środowiska i przepisy prawne wymagają, aby do niektórych dużych miast mogły wjechać tylko pojazdy z zamontowanym filtrem.

Filtr cząstek stałych znajduje się miedzy silnikiem a układem wydechowym. Ponieważ do jego prawidłowej pracy wymagana jest wysoka temperatura, umieszczany jest jak najbliżej silnika.

Filtr cząstek stałych zatrzymuje i neutralizuje cząstki sadzy. Ze względu na sposób działania, rozróżniamy dwa rodzaje filtrów , a mianowicie:

  • Suchy filtr cząstek stałych: W nowoczesnych modelach samochodów z silnikiem Diesla filtry te są montowane fabrycznie. Na powierzchni porowatych ścianek znajdują się cząsteczki tlenku glinu i ceru oraz platyny. Utleniają CO-CO2, NO-NOX.
  • Mokry filtr cząstek stałych:Występuje w starszych modelach aut. Wymaga zastosowania tzw. płynu katalicznego, który powoduje neutralizację sadzy w niższych temperaturach. Różni się od filtra suchego tym, że na stronie wewnętrznej pokryty jest specjalną powłoką , podobną do tej, jaką spotyka się w katalizatorach.

Suchy filtr cząstek stałych jest wyposażony w sensory, które komunikują się z systemem komputerowym w Twoim samochodzie. Niestety, taki filtr nie jest odpowiedni dla każdego typu samochodu. Ważne więc jest, aby przed wymianą filtra cząstek stałych sprawdzić jaki rodzaj filtra jest dla Ciebie odpowiedni.

Kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych?

W momencie, kiedy wystąpią zakłócenia w pracy napędu i dojdzie do nadmiernego zużycia paliwa, zastanów się, czy nie czas na wymianę filtra. W systemach nowocześniejszych filtr cząstek stałych jest diagnozowany przez komputer silnika i jego brak będzie odnotowany. W niektórych przypadkach rozwiązaniem może być oczyszczenie filtra. Przyczyną zatkania na stałe lub uszkodzenia filtra cząstek stałych może być długi czas eksploatacji, jak rownież zła technika jazdy. Samochód w czasie dopalania cząstek stałych musi jechać z odpowiednia prędkością, na wysokich obrotach silnika oraz bez częstej zmiany biegów.

Koszt wymiany filtra cząstek stałych

Filtr cząstek stałych to wyjątkowo kosztowny element eksploatacyjny w pojeździe. Nasza firma "De Boer Auto Onderdelen" oferuje szeroki asortyment części używanych - miedzy innymi filtry cząstek stałych. Nasz nowoczesny auto-złom codziennie otrzymuje duże ilości uszkodzonych i przeznaczonych do kasacji samochodów, z których w drodze demontażu pozyskujemy części w bardzo dobrym stanie. Dzięki temu możemy zaoferować Ci odpowiedni filtr cząstek stałych w konkurencyjnej cenie.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz aktualną ofertę złomowanych aut oraz powiązanych z nimi części. Demontaż części odbywa się po wyrejestrowaniu samochodu.

Prowadzimy również sprzedaż części nowych w atrakcyjnych cenach. Jest to możliwe dzięki naszemu prężnemu działowi handlowemu, który skupuje części z całego świata w okazyjnych cenach.

Więcej informacji?

Odwiedź nas osobiście w naszej firmie w Stadskanaal (prowincja Groningen), albo skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub e-mailową. Sprawdź w kontaktach nasze godziny otwarcia.